Kadagių slėnis

Kadagių slėnis yra Kauno marių regioninio parko ir Arlaviškių botaninio draustinio dalis. Šlaito, apaugusio kadagiais teritorija užima beveik 5 hektarų plotą ir yra vienas didžiausių kadagynų vidurio Lietuvoje. Visas Arlaviškių botaninis draustinis užima apie 13 hektarų teritoriją. Vidutinis šlaite augančių medžių amžius yra apie 70-100 metų. Medžiai užsiveisė ir suvešėjo savaime, tad tai yra visiškai natūralus kadagynas. Be įspūdingo kadagyno Arlaviškių botaniniame parke, labiau augmenija besidomintys svečiai gali rasti ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, galima pamatyti ne visur sutinkamų paukščių.

Dabintos sala, kurios plotas su šalia esančiomis salelėmis sudaro apie 50 hektarų, yra prieglobstis didelei vandens paukščių rūšių įvairovei. Stebėti vandens paukščius saloje labiausia tinka šiltasis metų laikotarpis.

Arlaviškių arba Kadagių slėnio pažintinis takas įrengtas 2010 metais. Nuo pat atsiradimo tai yra populiariausias pažintinis takas Kauno apksrityje ir, ko gero, vienas populiariausių ir žinomiausių visoje Lietuvoje. Tako ilgis 1,3 kilometro, jis įrengtas ant aukšto Kauno marių skardžio krašto, todėl einant taku atsiveria nuostabi Nemuno, skirtingų atodangų (Nemuno slėnio, Ronakalnio) ir Dabintos dalos, esančios Kauno mariose, panorama.  Takui įveikti reikia apie 30-40 minučių.