Apie matematiką – Kauno VII forto edukacijų centre

Apie matematiką – Kauno VII forto edukacijų cen Lapkričio 16 dieną grupė III ir IV klasių mokinių kartu su mokytoja Romute Kurmiene dalyvavo Kauno tvirtovės VII forto organizuojamose matematikos edukacinėse programose, kurių metu šį sudėtingą mokslą tyrinėjo kūrybiškai ir inovatyviai. Pirmasis užsiėmimas „Kūgis“ leido gimnazistams susipažinti su dažnai buityje sutinkama erdvine figūra ir suprasti, jog mokslo žinios pritaikomos visose gyvenimo srityse. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie praktinį kūgio ir nupjautinio kūgio panaudojimą, įgijo teorinių žinių, mokėsi tinkamai naudotis matematikos formulėmis….

Daugiau Daugiau

Šv. Velykos

Šv. Velykos – didžiausia krikščionių šventė Jėzaus prisikėlimui iš mirusiųjų atminti. Tai viena populiariausių, mėgstamiausių lietuvių metų švenčių. Lietuvių Šv. Velykoms būdingi persipynę įvairių laikotarpių papročiai – tiek krikščioniški, tiek iki krikščioniški, susiję su svarbiausių pavasario ūkio darbų pradžia. Šv. Velykų data nepastovi. Jos švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio ir mėnulio pilnaties (tarp kovo 22 ir balandžio 25 d.), tradiciškai keletą dienų (istorijos eigoje šventimas sutrumpėjo nuo keturių iki dviejų dienų).

Šv. Kalėdos

Šv. Kalėdos (gruodžio 25 d.) – Kristaus gimimo diena. Kadaise ji pastovios dienos neturėjo ir buvo švenčiama tarp gruodžio 25 d. ir sausio 6 d. Pirmieji krikščionys laikė esant svarbiau paminėti Kristaus mirtį ir prisikėlimą. Kalėdas krikščionys pradėjo švęsti nuo IV a. ir šiuo metu tai viena didžiausių krikščioniškojo pasaulio švenčių. Iki XX a. 3–ojo dešimtmečio šv. Kalėdos Lietuvoje švęstos tris, kartais net keturias dienas. Pirmiausiai švenčių laiką imta trumpinti miestuose, vėliau ir kaimuose. XX a. 4 dešimtmetį visur Lietuvoje…

Daugiau Daugiau